חוות דעת אורטופדית

האורטופדיה הינה תת תחום בעולם הרפואה ועוסקת בבעיות הקשורות למערכת השריר – שלד של האדם. בעיות רבות מאפיינות את המערכת הזו, חלקן נרכשות (כגון חבלה, תאונה, אורח חיים) וחלקן מולדות ובשל נטייה טבעית (מחלות אוטואימוניות וכו').
בכל מקרה שבו אדם מעוניין לתבוע את זכויותיו בשל אותן בעיות, עליו להצטייד מבעוד מועד בחוות דעת אורטופדית של מומחה בתחום. באילו מקרים נדרשת חוות דעת רפואית משפטית מאורטופד ומדוע כל כך חשוב לקבלה? להלן כל המידע.

הצורך בחוות דעת רפואית אורטופד לקביעת נכות כללית מהביטוח הלאומי

חוק הביטוח הלאומי קובע כי כל אדם זכאי לקבלת זכויות ומענקים שונים בעקבות בעיות רפואיות שונות, לרבות בעיות אורטופדיות. עבור כל בעיה "מוצמד" אחוז הנכות המתאים לה, כאשר האחוזים נקבעים בוועדה רפואית המתכנסת כדי לדון בכך. לאותה ועדה יש להגיע עם חוות דעת רפואית אורטופד שנכתבה על ידי אורטופד מומחה בכיר בתחום ואשר מפרטת את הסיבות לבקשה. חוות דעת רפואית אורטופד חשובה ביותר על מנת להשלים את התמונה הכללית של חברי הוועדה בהחלטתם הסופית על גובה הקצבה וקבלת הזכויות.

רופא מחזיק צילום רנטגן אורטופדי

חוות דעת רפואית משפטית אורטופדית

פעמים רבות מתגלות מחלוקות על גובה הפיצויים בגין נזקי גוף עד להגעה לבית המשפט. מחלוקות אלה סובבות בעיקר סביב תביעות עובדים את מקום עבודתם ונפגעי תאונות את חברות הביטוח השונות, כאשר על התובע להוכיח כי הנזק הגופני אכן נגרם כתוצאה ממקרה מסוים או כטראומה בעקבות המקרה ולא באופן נסיבתי ואורח חיים המועד לפורענות. כאשר המחלוקת היא בנוגע לנזק הקשור למערכת השרירים והשלד נדרשת חוות דעת של מומחה בתחום לאפיון הנזקים והסיבות להופעתם.

חוות דעת אורטופדית לצרכי משפט תכלול את ההיבטים הבאים:

  • סקירת ההיסטוריה הרפואית של הנדון.
  • הערכה תפקודית היסטורית, נוכחית ועתידית לאור המצב הנוכחי של התובע.
  • סקירת הבדיקות שבוצעו על מנת להגיע להערכה התפקודית הנוכחית.
  • הערכה לגבי הטיפולים העתידיים הנדרשים על מנת לנסות להחזיר את הנדון לתפקוד כמה שיותר מלא.
  • סקירת הסיבות שהביאו לפגיעה בתפקוד והאם אכן סביר להניח כי הדבר נגרם בעקבות סיבת תביעתו של התובע.

 

חשוב לציין כי חוות דעת רפואית משפטית אורתופד – נדרשת לעתים רבות גם במקרים של רשלנות רפואית. המומחה עשוי לייצג את הדמות הרפואית שכביכול התרשלה בתפקידה או לחלופין, את הצד שתובע את הפיצויים. בכל מקרה, חוות הדעת חייבת להיות דקדקנית וקפדנית כאשר על הרופא להיות דמות בכירה ובעלת ניסיון רב בהופעה בבתי המשפט.

פטיש משפט, ספר ומאזניים

 

השלבים השונים בגיבוש חוות דעת רפואית אורטופדית

על מנת לקבל חוות דעת רפואית אורתופד בצורה הטובה ביותר לכל מקרה ספציפי, יש ראשית כל לבצע איסוף של כל חומרי הרקע אודות הלקוח שנזקק לחוות הדעת. לשם כך יש לאסוף את החומרים הרפואיים אודות הלקוח מקופת החולים, בתי החולים, בתי אבות ואפילו הצבא. אם הלקוח עצמו אינו יכול לעשות זאת, ניתן לחתום על טופס ייפוי כוח אצל עורך דין והחומר ייאסף עבורו לפי בקשתו. לאחר מכן, יש לבחור את הרופא האורטופד המתאים ביותר עבורכם. הרופא נבחר בהתאם לשמו הטוב וניסיונו הרב במתן חוות דעת אורטופדית.

חברת פורום רופאים תשמח להסיר מכם את כל הטרחה הטמונה בבירוקרטיה הרפואית של ימינו, והיא מציעה לכם מגוון רחב של פתרונות מקצועיים ואיכותיים לשם השגת חוות דעת רפואית משפטית אורטופדית שתעמוד בכל הקריטריונים ותשפר את סיכויי התביעה שלכם.

תוכן עניינים

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני ואינו מהווה יעוץ משפטי או רפואי

דילוג לתוכן