חוות דעת מומחה רפואת שיניים

להאזנה:

 

כל תביעה במישור הדנטלי דורשת חוות דעת מומחה רפואת שיניים. תפקידו של המומחה לשפוך אור על נסיבות המקרה והיקף הנזקים שנובעים ממנו, לרבות עמידה על הקשר הסיבתי בין השניים. חברת פורום רופאים המתמחה בשירותי חוות דעת רפואית לצרכים משפטיים תדאג לקשר ביניכם למומחה הרלוונטי ביותר ולכתיבת חוות דעת מקצועית ומדויקת שתמקסם את הצלחת התביעה.

 

התמחויות נפרדות לוקחות חלק בחוות הדעת במישור הדנטלי

רפואת השיניים מהווה את תחום הרפואה המתמקד באזור הפה על חלקיו הפנימיים והחיצוניים לרבות הלסתות, עצמות הלסתות ומנגנוני הנעילה והלעיסה, החניכיים, השיניים וחלל הפה עצמו.

בתוך הרפואה הדנטלית ניתן למצוא חלוקה לתתי התמחויות שונות, המאפשרות לרופאים נפרדים להתמצא בצורה המקצועית ביותר בתחומי טיפול ספציפיים כמו השתלות דנטליות, כירורגיית פה, שיקום פה ולסת, אורתודנטיה, רפואת שיניים אסתטית ועוד.

 

חוות דעת מומחה רפואת שיניים נדרשת במספר מצבים מרכזיים ושכיחים:

תאונות וחבלות

ככל שנגרם נזק כתוצאה מתאונה או טראומה כלשהי לחלקי הפה ולשיניים לרבות אובדן שיניים, שברים בשיניים או בעצם הלסת, פציעות מורכבות באזור החניכיים ועוד. יצוין כי במקרים של תאונות דרכים, ההליך המקובל הוא של מינוי מומחה מטעמו של בית המשפט. כאשר הפגיעה בשיניים נוצרת שלא מתאונת דרכים, תידרש חוות דעת משפטית מטעמו של התובע.

 

רשלנות רפואית

אירועים של רשלנות בטיפול נחשבים למרבה הצער שכיחים ברפואת השיניים, על אף הגישות החדשניות לטיפול לרבות זעיר-פולשני המפחיתה משמעותית מהסיכון למטופלים ולמרות הימצאותן של טכנולוגיות חדשות בתחומי ההדמיה, המעבדה וההשתלות.

בתביעות אלה יצטרך מומחה חוות הדעת לקבוע האם התרחשה חריגה מהסטנדרטים המקובלים לטיפול – מלאכה מאתגרת למדי, שכן רופאי שיניים שונים מחזיקים בגישות אפשריות רבות מאוד לטיפול בכל בעיה בחלל הפה והשיניים, חלקם מתמקדים כמעט לחלוטין בגישות מסורתיות יותר, שייתכן ואינן תואמות את שביעות הרצון של המטופל בפועל.

במצב כזה, יידרש המומחה להראות האם נגרם נזק כתוצאה מהפרת חובות ישירה, אחרת ייתכן שלא קיימת עילה מוצדקת לתביעה.

 

הגשת חוות דעת סותרת או חוות דעת מכריעה

ככל שההליך המשפטי כבר בעיצומו ונדרשת חוות דעת נוספת שתתמוך בטענות התביעה, ניתן לפנות לחברת פורום רופאים ולהשתמש בשירותי חוות הדעת של מומחים ברפואת שיניים, בהתאם לסוגיה הנדונה. שירות זה ניתן גם במסגרת מתן חוות דעת שנייה המגשרת על חוות דעת רחוקות זו מזו בצורה ניכרת.

חוות דעת מומחה רפואת שיניים

על חשיבותה של חוות דעת ממומחה ברפואת שיניים

ככלל, חוות דעת רפואית לצרכים משפטיים מהווה אמצעי קריטי להכרעה משפטית בתחום בו עוסקת התביעה. אין כל ספק כי חוות דעת טובה, מהימנה, מגורם מוסמך ומנוסה בתחומו "סוגרת תיק" ממש, תוך שהיא מנטרלת מחלוקות עובדתיות ופרשנות לעניין הנזק על חומרתו והיקפו ומעריכה כראוי את עלויות תיקון הנזק ומצבו הבריאותי של התובע, כתוצאה מהמקרה שאירע לשיניו או פיו.

כאשר מדובר על חוות דעת מומחה רפואת שיניים, אין מקום לפערים בנוגע למצב הרפואי המדויק של התובע. המומחה הרפואי מביא בחשבון את מצבו הקודם של התובע מבחינת בריאות הפה ומביא לידי ביטוי בדרך מפורטת, קוהרנטית וברורה ביותר את הדרך בה הידרדר מצבו או את חומרת נזקיו.

בנוסף, כל חוות דעת לא תוכל לצאת לדרכה ללא בדיקה קלינית מקצועית של התובע מצד הרופא המומחה, לרבות ביצוע בדיקות הדמיה ורנטגן המאמתות את מצב השיניים ומבנה הפה. ככל שחוות הדעת בונה את עצמה שלב אחר שלב, תוך ניתוח איכותי של כל העובדות והמסקנות לרבות הסבר בהיר ומפורט של תהליך הסקת המסקנות – כך גדלים הסיכויים להצלחתה בבית המשפט.

 

זהות מומחה חוות הדעת הרלוונטי

הגורם המוסמך במתן חוות דעת ברפואת השיניים הינו רופא מיומן ומנוסה בתחום אליו נדרשת התביעה, שצבר ידע והבנה משמעותיים סביב הנושא, למשל: כירורגיה, רפואת שיניים בלייזר, השתלת שיניים ביום אחד, יישור שיניים ועוד.

מומחה חוות הדעת נדרש גם ליושרה והגינות מלאה. אין מקום להפרכות, ניפוח עובדות וחילול כבוד המקצוע ובמקומם נדרש המומחה להקפיד על השלמת הכתיבה בזמן סביר ומתוך התייחסות למועדי הדיונים, להגדלת ראש לעניין הנתונים החסרים וזאת כדי לקבל תמונה מלאה של המקרה ולכתיבת חוות דעת מדויקת ככל האפשר. בפורום רופאים אנו מקפידים לפעול תמיד על בסיס דרישות אלה.

 

תהליך חוות הדעת הרפואית

כתיבת חוות הדעת תתחיל עם מעבר קפדני על כל המסמכים והצילומים שנשלחו לרופא השיניים המומחה. בנקודה זו, עליו לוודא כי התיעוד שהועבר מלא ומספק להערכה והבנת המקרה, שהרי קיים הצורך ללמוד את החומר ולנתח אותו בדרך מקצועית ומדויקת.

בנקודה זו יש לבחון האם המקרה מכיל הצדקה לתביעה משפטית הדורשת בכתיבת חוות הדעת. אם אכן כך הדבר, יוזמן התובע לבדיקת שיניים במרפאתו של הרופא המומחה, להערכת מצבו והנזקים שנגרמו לו.

לאחר קבלת אנמנזה מלאה, יפנה המומחה לעורך הדין ולתובע בבקשה להשלים מסמכים חסרים במידת הצורך כמו סיכום מחלה, מרשמי תרופות וכו'. לסיום, החומר הרפואי ירוכז לעריכה ראשונית וכתיבת חוות הדעת עצמה תתחיל.

 

חוות דעת מפורום רופאים תגדיל את סיכויי הזכייה בתיק

חוות דעת טובה בונה, מבססת ומספקת הכרעה רצויה בתיק. חוות דעת מרושלת, מפוזרת או שחוטאת לאמת לעומת זאת, עלולה לגרום לנזק במקום תועלת.

בחברת פורום רופאים אנו פועלים על בסיס גישה מקצועית בלתי מתפשרת, המאפשרת לעורכי הדין וללקוחותיהם להבין מבעוד מועד האם קיימת הצדקה אמיתית לתביעה. אם אכן כך הדבר, ייפתח תהליך כתיבת חוות הדעת מול רופא השיניים המתאים ביותר למקרה. מומחי השיניים הפועלים מול חברתנו מנוסים בכתיבת חוות דעת משפטיות ופועלים בצורה אובייקטיבית, מקצועית ומדויקת כדי להשיג עבורכם את ההצלחה המשפטית הטובה ביותר.

 

על הקרן למימון חוות דעת רפואיות

חברת פורום רופאים בשיתוף LITIVEST – הקרן המשפטית הרב תחומית הראשונה בישראל, מעמידה לרשותכם קרן מימון חדשה, הוגנת ומוזלת, שתאפשר לכם להעניק את השירותים המשפטיים המלאים ללקוחותיכם ולקבל תמיכה וסיוע מלאים לכתיבת חוות דעת מוצלחת. צרו עמנו קשר לפרטים בנושא ונשמח לסייע לכם.

הסיבות השכיחות לכתיבת חוות דעת ממומחה ברפואת השיניים הן אירוע תאונתי כמו תאונת דרכים, תאונת עבודה או חבלות וטראומות המוגדרות כ"תאונה אישית" או לחילופין אירועי רשלנות רפואית הנוגעים לשיניים והלסת. אפשרות נוספת היא של חוות דעת שניה או סותרת.

חוות דעת שנכתבה על ידי רופא שיניים מומחה שצבר ידע עשיר וניסיון בגישות וטכניקות הטיפוליות הרלוונטיות לאותו מקרה, תציג את המקרה בצורה מדויקת ובהירה ביותר, המאפשרת לבית המשפט לבסס הכרעה יעילה.

בהתאם לנתונים הרפואיים והשתלשלות המקרה כפי שמופיעה בנתונים והניירת שנשלחה למומחה, באפשרותו להעריך את סיכויי התביעה והאם יש מקום לתבוע. בהמשך תידרש בדיקה רפואית של התובע במרפאת המומחה, על מנת להעריך כראוי את הנזקים שנגרמו לו ולבסס את טענות התביעה בצורה משכנעת.

חברת פורום רופאים מפעילה שירות של איתור ואיסוף מסמכים רפואיים מכלל הגורמים הרלוונטיים, מה שיאפשר לגבש את הניירת ביעילות ולהעבירה בהקדם למומחה הרלוונטי לבדיקה.

לשיתוף לחצו:
תוכן עניינים

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני ואינו מהווה יעוץ משפטי או רפואי