חוות דעת רפואית בתחום האונקולוגיה עוסקת בכל מה שקשור למחלת הסרטן. לעתים המחלה הנוראית הזו יכולה לגבות מחיר כבד ולא רק בגלל שהיא יכולה להגיע למוות אלא בגלל הטיפולים השונים שנעשים, כמו גם הטעויות הרבות שמתבצעות במהלכם. חוות הדעת אמורה לספק הערכה אובייקטיבית לגבי מצבו הרפואי של האדם, היכולות שלו והצורך שלו בסיוע.

 

חוות דעת רפואית אונקולוגית – היבט כללי

הסרטן נחשבת לאחת המחלות הקשות ביותר, אשר עלולות להיות פוגעניות מאוד ביכולותיו של המטופל ולעתים השינוי העצום בשגרה יכול להיות קטסטרופלי. במצבים מסוימים לחולי הסרטן מגיעה תמיכה מהביטוח הלאומי בדמות קצבה או מענק ולכן חוות הדעת חשובה מכל. חוות דעת אונקולוגית תוכל לסכם מה מצב המטופל באופן מדויק וכך יהיה ניתן להתחיל בתביעה לגבי מה שמגיע בהתאם למצב המטופל.

 

דברים שצריך לדעת על חוות דעת אונקולוגית

  • הביטוח הלאומי וקופות החולים יחד עם חברות הביטוח הפרטי מחייבות קבלת חוות דעת רפואית עדכנית כדי להבין את מצב החולים. כך גם נקבע גובה הפיצוי בסופו של דבר, דבר שמשפיע מאוד על אותו אדם שלא יכול לעבוד למחייתו ואין לו כל הכנסה נוספת, יחד עם הוצאות הרבות לגבי הטיפולים שלו.
  • במקרים בהם הטיפול אינו מיטבי נדרשת חוות דעת אונקולוגית שתעשה סדר בעניינים. קשה מאוד להעריך את איכות הטיפול בהתאם למה שמקובל וניתן לעשות אך עדיין על סמך מחקרים ארוכים ניתן להגיע להבנות. במקרים אלו חוות הדעת אמורה לקבוע האם באמת ניתן הטיפול הטוב ביותר שניתן לתת.

 

האם תיתכן אבחנה שגויה?

מקרים של אבחנה שגויה של המטופל אינם נדירים מאוד וקורים לעתים. מצבים כאלו יכולים להיות בעייתיים מאוד ולעתים אותו מטופל מקבל טיפולים על סמך אותה אבחנה דבר שיכול להזיק לבריאותו ולמרר את שגרתו בלא סיבה אמיתי. בחוות דעת אונקולוגיות נעזרים במספר אנשי מקצוע ובין היתר פתולוגים, רדיולוגים, כירורגים וכמובן אונקולוגים, כאשר השילוב בין כל הממצאים שלהם הוא זה שקובע את חומרת המחלה. למרות זאת גם במקרים כאלו של אבחנה מדויקת של מספר בעלי מקצוע ייתכנו טעויות ומקרים של רשלנות רפואית.

 

קבלת חוות דעת ע”י המומחים של פורום רופאים

את חוות הדעת יכול לספק אך ורק רופא מומחה בענייני פה ולסת. בפורום רופאים אנו מספקים את מיטב הרופאים המומחים במתן חוות דעת רפואיות במקרים של רשלנות רפואית בתחום השיניים, הפה והלסת ובכל תחומי הרפואה. המומחים שלנו יאפשרו לכם לקבל חוות דעת בסטנדרטים הגבוהים ביותר של מקצועיות, אשר תמקסם את הסיכוי שלכם לקבלת פיצוי הולם עבור הנזק הרפואי שנגרם לכם ע”י הממסד הרפואי בתחום השיניים, הפה והלסת.

לקבלת חוות דעת וליצירת קשר לחץ כאן