חוות דעת רפואית משפטית שיניים

חוות דעת היא אחד הגורמים החשובים להוכחת טענתכם בבית המשפט וחשוב מאוד שתכירו את דרכי הקבלה שלה ומה שמסביבה לעומק חוות הדעת בעניינים רפואה משפטית בכל מה שקשור לפה ולסת יכולה להיות אקטואלית לכל אחד מכם ולכן חשוב להכיר את כל הפרטים לעומק.

מהי חוות דעת רפואית בתחום השיניים?

חוות הדעת בענייני פה ולסת יכולה להינתן במצבים שונים בהתאם לדרישת אותן לקוחות שמקבלים אותה, כאשר המקרים יכולים לנוע בין רשלנות רפואית ועד לתאונות וחבלות. חוות הדעת היא למעשה מסמך מקצועי שמציג בפני שופט או בפני גוף מסוים, כמו למשל הביטוח הלאומי, את מצבו של אדם מסוים וכך ניתן להמשיך בתהליך של בירור התיק או הפיצויים שהוא דורש לקבל. חוות הדעת יכולה להינתן מספר פעמים מכמה גורמים שונים בהתאם לתוצאות חוות הדעת או דרישת השופט או הגוף.

מתי ניתנת חוות דעת רפואית בענייני פה ולסת?

  • במקרים רבים אנשים נחבלים בפה או בלסת בעקבות תאונות שונות כאשר בחלק מהמצבים נגרמת להם נכות זמנית ולעתים גם נכות קשה במיוחד. אובדן אנטומיה באזור זה יכול להיות מסוכן לא רק בגילאים מתקדמים אלא גם בגילאים צעירים וללא חוות דעת יהיה קשה מאוד לקבל פיצויים מביטוח לאומי או לתבוע גוף אחר כמו למשל המקום בו קרתה התאונה או הגוף שאשם בתאונה, שיכול להיות עסק מסוים, העירייה בכלל מכשול במדרכה וכולה.
  • חוות דעת הופכת להיות עניין משמעותי גם בענייני רשלנות רפואית. הרשלנות מתחלקת לשניים: יש רשלנות שנגרמת בעיקר בנושאים אסתטיים גרידא, זאת אומרת היה ניתוח מסוים שנועד למטרות אסתטיקה בלבד והתוצאה לא הייתה מקובלת על אותו מטופל והוא החליט לקבל חוות דעת שתבשר לו האם הייתה רשלנות. במצבים אחרים מדובר על ניתוחים או טיפולים רפואיים שלא התבצעו כשורה ופגעו במטופל במובנים שונים: אסתטיקה, בריאותו הכללית וכו'.

מהי חוות דעת טובה?

חוות דעת רפואית מוצלחת היא חוות דעת שתספק את כל הפרטים שבסופו של דבר צריכים להיות ההוכחה לטענתו של אותו אדם, בהתאם למצב האובייקטיבי הקיים. חוות הדעת חייבת להסביר בדיוק מה עיני הרופא שבודק את המטופל רואות, מה מידת חומרת הנזק, ממה לדעתו הנזק נגרם, עד כמה הנזק משמעותי לאיכות חייו, מה הסכום הכספי שיבטא את גודל הנזק ויהיה פיצוי הולם, סעיפי הנוחות הרלוונטיים לאותו אדם לפי המגבלות שלו בפועל וכל שאר המידע שחייב להיות מובן יחד עם ההמלצה שלו בצורה ברורה ונהירה.

קבלת חוות דעת ע"י המומחים של פורום רופאים

את חוות הדעת יכול לספק אך ורק רופא מומחה בענייני פה ולסת. בפורום רופאים אנו מספקים את מיטב הרופאים המומחים במתן חוות דעת רפואיות במקרים של רשלנות רפואית בתחום השיניים, הפה והלסת ובכל תחומי הרפואה. המומחים שלנו יאפשרו לכם לקבל חוות דעת בסטנדרטים הגובים ביותר של מקצועיות אשר תמקסם את הסיכוי שלכם לקבלת פיצוי הולם עבור הנזק הרפואי שנגרם לכם ע"י הממסד הרפואי בתחום השיניים, הפה והלסת.

תוכן עניינים

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני ואינו מהווה יעוץ משפטי או רפואי

דילוג לתוכן