חוות דעת רשלנות רפואית

על אף כוונתם הטובה של הרופאים, רשלנות רפואית הינה חלק מצער אך בלתי נפרד מהרפואה הציבורית והפרטית בארץ ובעולם. בישראל מתרחשים בכל שנה מאות (אם לא אלפים) מקרי רשלנות רפואית.

אבחון שגוי או מאוחר, טיפול תרופתי מוטעה או במינון שאינו מתאים וניתוחים מיותרים, הם רק קצה הקרחון של תופעת הרשלנות הרפואית, שעליה אנחנו ממעטים לשמוע.

חוות דעת רשלנות רפואית בישראל

מהם ממדי תופעת הרשלנות הרפואית בישראל?

ממדי התופעה לוטים בערפל ממספר סיבות. העיקרית שבהן היא מדיניות חברות הביטוח (המבטחות בתי חולים ורופאים) האוסרות את פרסום פרטי מקרה הרשלנות והסכום ששולם בהסכמי הפשרה. ברוב הסכמי הפשרה אף מצוין במפורש כי החברה שומרת לעצמה את הזכות לתבוע את התובע, אם יתברר כי הוא פרסם מידע כלשהו בנוגע לכך.

הסיבה המובהקת השנייה היא שקשה מאוד (עד בלתי אפשרי) למצוא רופא שיספק חוות דעת רשלנות רפואית עבור אדם שנפגע מרופא אחר, מאחר שלרוב רופא כזה יהפוך עד מהרה לפרסונה נון גראטה במערכת הרפואה הממוסדת. רופא כזה יכרות את הענף שעליו הוא יושב, ומי מאיתנו ישבור בדעה צלולה את מטה לחמו? לכן, נדיר (ואולי אף לא מציאותי לצפות) כי רופא יהפוך לדון קישוט ויילחם בטחנות הרוח של מערכת הרפואה, רק בשם עשיית הצדק עבור מטופל שנפגע מרשלנות רפואית.

מסיבה זו אלפי מקרי רשלנות רפואית אינם מגיעים כלל לבית המשפט, בגלל היעדר מומחה שיכתוב חוות דעת על הרשלנות הרפואית, וחלק גדול מהמקרים שכן מצליחים להגיע, נסגרים בפשרות המכילות איסורים דרקוניים על פרסום פרטיהם.

טיפים לנפגעים מרשלנות רפואית

  • הצטיידו במומחה – הגשת תביעה אינה עניין של מה בכך, לא כל שכן כשמדובר בתביעה בגין רשלנות רפואית. זהו הליך משפטי מורכב אשר אשר דורש נסיון רב והתמחות בתחום. לכן, הצטיידו בעורך דין המתמחה בתביעות מסוג זה ואל תתיימרו לטפל בתביעה בכוחות עצמכם.
  • תעדו, תעדו ושוב תעדו – כל פיסת מידע עשויה להיות חשובה, ולסייע לכם בהליך המשפטי. זכרו כי על פי חוק זכויות החולה, התיק הרפואי שלכם שייך לכם וחובה על המוסדות הרפואיים שבהם טופלתם להעביר לידיכם העתק ממנו תוך פרק זמן סביר.
  • חוות דעת רשלנות רפואית – חוות דעת הנכתבת על-ידי רופא מומחה הינה תנאי סף בהגשת תביעה בגין רשלנות רפואית, וסביר להניח שהמוסד הרפואי שאותו אתם תובעים יציג מולכם את התותחים הכבדים והבכירים שלו (וכמוסד רפואי, מן הסתם, הוא משופע במומחים בעלי שם). לכן, הקפידו לבחור בקפידה את הרופא שיכתוב עבורכם חוות דעת רשלנות רפואית. בחרו במומחה בתחום, אשר הינו בעל שם וידוע ביכולתו לעמוד בחקירה של הצד שכנגד, ושחוות הדעת שלו עמדו היטב במבחן השיפוטי. תוכלו לנסות למצוא את שמו במאגרים משפטיים למיניהם.

לסיכום:
קבלת חוות דעת הנוגעת לרשלנות רפואית הינה ההליך הבסיסי והחיוני להגשת תביעה כזו, מאחר שעליה יקום וייפול דבר. אם אינכם בטוחים שיש לכם “קייס”.

צרו איתנו קשר עוד היום

בטלפון ישיר: 050-3088497

במשרד: 073-2291332

בפקס: 073-2291324

למומחים הרפואיים שלנו, בפורום רופאים – מומחים לחוות דעת רפואיות, ניסיון רב בחוות דעת רשלנות רפואית בכל תחומי הרפואה. ניסיונם הרב של המומחים העובדים עימנו, יאפשר לכם לקבל חוות דעת איכותית שתקדם את סיכוייכם לקבל פיצוי הולם עבור העוול שנעשה לכם על-ידי הממסד הרפואי.

לקבלת חוות דעת וליצירת קשר לחץ כאן