חוות דעת רפואית על חפץ שהושאר בגוף לאחר ניתוח

להאזנה:

 

ניתוח הוא הליך כירורגי פולשני שסוגים שונים שלו עשויים להיות מורכבים ומסובכים לביצוע ובין היתר, לכלול שלל כלים המשמשים לטובת ביצוע הניתוח. אולם, למרבה הצער, לעתים, הניתוח מסתיים כאשר נשכח בגוף המנותח אחד או יותר מן החפצים בהם נעשה שימוש בזמן הניתוח. מצב שכזה עשוי להביא לכדי הופעתם של נזקים קשים מאוד ואף לעתים, למוות. במקרה שכזה, חוות דעת רפואית על חפץ שהושאר בגוף לאחר ניתוח עשויה להיות הכרחית.

 

מהם החפצים הנפוצים שמושארים בגוף לאחר ניתוח

הלכה למעשה, בעת ביצוע ניתוח כזה או אחר נעשה שימוש במבחר כלים דיי נרחב אשר משמשים את הרופא ויתר הצוות הרפואי במהלך הניתוח. בפועל, חלק מן הכלים והמכשירים בהם עושים הרופאים המנתחים שימוש במהלך הניתוח ישמשו לביצוע פעולות כאלה ואחרות בגוף המנותח. על כן, לעתים, ייתכן ולאחר הניתוח, יושארו חלק מחפצים אלה בתוך גופו של המנותח.

 

מהדקים וסיכות

מהדקים וסיכות הם חפצים העשויים מתכת ששימושם במסגרת הניתוח הוא לדחוס כלי דם ורקמות.

 

ספוגים

ספוגים הינם חפץ שנעשה בו שימוש בניתוחים שעשוי להיוותר בגוף המטופל בשוגג גם לאחר שהסתיים הניתוח. הספוג עשוי מחומר דמוי גזה ובפועל משמש לספיגת דם או ניגוב במהלך הליך הניתוח.

חוות דעת רפואית על חפץ שהושאר בגוף לאחר ניתוח

מלקחיים

מלקחיים גם הם הינם כלי נפוץ שנעשה בו שימוש במהלך ניתוח שלמרבה הצער עשוי להיוותר שלא לצורך בגופו של המטופל בתום הניתוח. המלקחיים משמשות, במהלך הניתוח, לצורך תפיסה של חלקים בגוף.

 

אזמל מנתחים

אזמל מנתחים או בשמו השני סקלפל – הינו כלי חיתוך חד ביותר שבו ישתמש הרופא המנתח לצורך חיתוך רקמות רכות במסגרת הניתוח.

 

מחטים

מחטים הינם חפצים חדים ודקים שמשמשים לשם ביצוע תפרים בגוף המנותח.

 

מפשקים

מפשקים (Retractors) משמשים לצורך חשיפה טובה של שדה הניתוח באמצעות החזקה בקצוות החתך או הפצע וכך, להגיע לאיברי גוף מסוימים בהם נדרש לבצע את הניתוח.

 

ההשלכות של חפץ שהושאר בגוף המנותח

מטבע הדברים, גוף האדם אינו בנוי להכיל כלים ומכשירים כאלה ואחרים שהושארו בו בטעות במהלך הניתוח ועל כן, חפץ כזה או אחר שהושאר בגוף המנותח עשוי לגרום להופעתם של נזקים בגופו של המטופל .

 

מעבר ניתוח נוסף

בשל העובדה כי החפץ הוכנס לגוף המטופל, בשוגג, במהלך ניתוח – סביר כי כדי שיוכל הרופא המנתח להוציא את החפץ – יידרש לביצוע פרוצדורה נוספת של ניתוח על מנת להוציאו.

 

תחושות כאב

חפץ שהושאר בניתוח ונמצא בתוך הגוף כאשר אינו אמור להיות שם – מטבע הדברים, עשוי לגרום למטופל תחושת כאב ו\או אי נוחות; על אחת כמה וכמה כאשר החפץ הוא חד ו\או גדול.

 

התפתחות זיהומים

הסיבוך הרפואי המוכר הנובע מהשארת חפץ בגופו של המטופל אחרי ניתוח הוא זיהום. חפץ שהושאר במהלך הניתוח בגוף האדם יכול לגרום לזיהום במידה והיה במגע עם חיידקים כאלה ואחרים טרם הכניסה לגוף. הזיהום יכול להביא לכדי פגיעות חמורות מאוד כאשר אינו מתגלה בזמן.

 

זיהום עשוי לגרום למוות

במקרה של זיהום חמור – המטופל עשוי להינזק קשות ועל כן, למות.

 

חסימה

במידה וחפץ יישאר בגוף האדם לאחר הניתוח – ייתכן והחפץ ישקע בגוף ועל כן, עשוי יהיה לגרום לחסימה של זרימת הדם לרקמות או איברים ובשל כך, לגרום להופעתן של בעיות בריאותיות עבור המטופל.

 

חורים

חפץ חד שהושאר בגוף המנותח לאחר הניתוח עשוי לגרום לניקוב איבריו הפנימיים של המטופל – כך, לגרום לזיהום וכן, לדימום פנימי.

 

מהן הסיבות להשארת חפץ בגוף המנותח לאחר הניתוח?

הלכה למעשה, בשונה ממקרי רשלנות רפואית אחרים, בהם נדרשת הוכחה רבה יותר באשר לרכיב ההתרשלות של הרופא ו\או הצוות הרפואי – כאשר מדובר בשכחת חפץ בגוף המנותח לאחר הניתוח, קיומה של התרשלות וכן, רשלנות רפואית הינה כמעט וודאית.

 

חוסר תשומת לב של המנתח

סגירת הניתוח כאשר החפץ עדיין נתון בתוך גופו של המטופל עשויה בהחלט להיות תוצר לוואי של חוסר תשומת לב של המנתח. יחד עם זאת, באמצעות עבודה מקצועית ונכונה מצד הצוות הרפואי, ניתן למנוע מקרים של איבוד ושחכת כלים – בין היתר, ניהול ספירה ורשימה של החפצים בסביבת הניתוח.

 

חוות דעת רפואית על חפץ שהושאר בגוף לאחר ניתוח – למה אצל פורום רופאים?

בפורום רופאים מועסקים מגוון רופאים מומחים מקצועיים, מנוסים ובעלי שם בתחומם אשר מתמחים בשלל תחומי רפואה שונים ומגוונים. יתרה מכך, רופאינו ניחנים ביכולת לערוך ולכתוב חוות דעת רפואית עבור בתי המשפט בכלל ועבור מקרים של רשלנות רפואית בפרט.

 

התמחות בכתיבת חוות דעת רפואיות

אף על פי שכל רופא מומחה מוסמך ורשאי לכתוב ולערוך חוות דעת רפואית בתחום התמחותו עבור המבקש אותה – אין זה בטוח כלל שחוות הדעת הרפואית שתתקבל תהיה מתאימה לצורך תביעת רשלנות רפואית בכלל ותביעת רשלנות רפואית במקרה של השארת חפץ לאחר ניתוח בפרט. חוות דעת רפואית לבית המשפט חייבת להיות חדה, עניינית, מקצועית ומתאימה להצגה בבית המשפט.

 

היתרון של הרופאים בפורום רופאים

לרופאים בפורום רופאים יש ניסיון רב בכתיבת חוות דעת רפואיות עבור בית המשפט – רופאינו בקיאים בניסוח הנדרש, בנקודות החשובות ומהותיות עליהן יש לתת את הדעת ועוד שלל רבדים חשובים ומהותיים אליהם יש להתייחס בכתיבת חוות הדעת הרפואית במקרה של רשלנות רפואית – ביניהם, עמידה על קיומה של התרשלות מצד הרופא המנתח, כימות הנזק ועוד.

 

מקצועיות לפני הכל

הרופאים בפורום רופאים הינם רופאים מקצועיים מנוסים ובעלי שם מוביל ומוכר בתחום התמחותם. לחוזקות אלה יתרונות מובלטים בניהול התביעה בבית המשפט, שכן לחוות דעת רפואית מקצועית וטובה מטעם רופא מנוסה ובעל שם – עשויה להיות השפעה רבה יותר בין כותלי בית המשפט.

 

מגוון עצום של רופאים מומחים

בפורום רופאים תמצאו מגוון עצום של רופאים מומחים שיוכלו לסייע לכם בעריכת חוות הדעת הרפואית לה אתם זקוקים – כל זאת, במקום אחד (One stop shop). הלכה למעשה, בזכות יתרון ברור זה של פורום רופאים – ניתן יהיה לחסוך זמן ומשאבים יקרים מפז.

 

חוות דעת רפואית במקרה של חפץ שהושאר בגוף המנותח – מה תכלול?

חוות דעת רפואית – חפץ שהושאר בגוף לאחר ניתוח מטעם פורום רופאים, תבקש לעמוד על רכיבים חשובים ביותר בתביעת הרשלנות הרפואית. על כמה מהם, נעמוד להלן.

 

עמידה על מקור הנזק

מטבע הדברים, חשוב לעמוד על כך שמקור הנזק הוא אכן בחפץ שהושאר בגופו של המנותח. על כך, יוכלו לעמוד רופאינו המומחים בחוות דעתם הרפואית.

 

עמידה על גובה הנזק

עמידה על גובה הנזק הינה, כידוע, מרכזית ביותר בתביעת הרשלנות הרפואית בכלל ותביעת הרשלנות הרפואית במקרה של חפץ שהושאר בגוף המנותח בפרט – זאת, משום שכך מתאפשר כימות הנזק ולאחר מכן, עמידה על גובה הפיצוי ההולם למנותח שנפגע על פי מידת הנזק שספג עקב הרשלנות הרפואית שחווה.

 

עמידה על קיומה של התרשלות

קיומה של התרשלות, מטבע הדברים, הינה אחד מן הרכיבים החשובים והמהותיים ביותר בתביעת הרשלנות הרפואית – בהיעדר עמידה מהימנה על כך שאכן הייתה התרשלות מצד הרופא המנתח, עשויה לרדת תביעת הרשלנות הרפואית לטמיון. רופאינו המומחים, בזכות מקצועיותם וניסיונם עתיר השנים יוכלו לקבוע כי אכן הרופא המנתח ו\או הצוות הרפואי נהגו באופן לא סביר ובלתי מקובל שאינו הולם בשום אופן את הפרקטיקה הרפואית הנוהגת בתחום – ועל כן, לסבור כי הם התרשלו בתפקידם.

 

התרשלות כאשר נשכח חפץ בגוף המטופל

מטבע הדברים, שכחת חפץ בגוף המטופל בתום ניתוח הינה תוצר כמעט וודאי של רשלנות רפואית – זאת, בשונה ממקרים אחרים בהם קיומה של הרשלנות הרפואית אינה וודאית בנסיבות המקרה.

 

עמידה על הקשר הסיבתי

רופאינו המומחים, בזכות ניסיונם והיכרותם עם התחום – יוכלו לקבוע כי השארת החפץ בגופו של המנותח היא זו שהובילה לנזקים שנגרמו לו. כלומר, שאילו לא היה מושאר החפץ בגוף המנותח בתום הניתוח – לא היו נגרמים לו הנזקים מהם הוא סובל.

 

זקוקים לחוות דעת רפואית? פנו לפורום רופאים

בפורום רופאים תקבלו שירות מקצועי ואדיב מטעם הרופאים המקצועיים והמנוסים ביותר בתחום התמחותם – זאת, תוך שמירה על מחירים תחרותיים והוגנים. הלכה למעשה, חוות דעת רפואית טובה ואיכותית בהחלט עשויה לעשות את ההבדל בין תביעת רשלנות רפואית מוצלחת לתביעת רשלנות רפואית כושלת.

לשיתוף לחצו:
תוכן עניינים

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני ואינו מהווה יעוץ משפטי או רפואי