חוות דעת רשלנות רפואית בכריתת כיס המרה

להאזנה:

 

ניתוח כריתת כיס המרה הינו ניתוח פופולארי ודיי שכיח במדינת ישראל שעל פי רוב אינו ניחן בסיכונים קשים. יחד עם זאת, משום שמדובר בפרוצדורה כירורגית פולשנית לכל דבר ועניין – ההשלכות של פעולה שגויה ורשלנית עשויות להותיר את המנותח עם נזקים. במקרים שכאלה, עשוי לעלות הצורך בקבלתה של חוות דעת רשלנות רפואית בכריתת כיס המרה.

 

ניתוח כריתת כיס המרה

ניתוח כריתת כיס המרה, על פי רוב, הינו ניתוח שגרתי כאשר אחוז משמעותי מן המבצעים את הניתוח חווים הקלה בכאבים ו\או תחושת לחץ בבטנם. יחד עם זאת, למרבה הצער, למרות השגרתיות והשכיחות של ניתוח כריתת כיס המרה – לא מעט אנשים עשויים לחוות סיבוכים כאלה ואחרים לאחר שביצעו את הניתוח; סיבה אפשרית להופעת הסיבוכים הללו עשויה להיות רשלנות רפואית.

 

ניתוח בסיכון נמוך

על פניו, ניתוח כריתת כיס המרה הינו ניתוח שכיח במדינת ישראל ויתרה מכך, הינו ניתוח בסיכון נמוך לעוברים אותו – אולם כאמור לעיל, הניתוח אכן יכול להיות מלווה בסיבוכים רפואיים כאלה ואחרים; על אחת כמה וכמה כאשר הרופא המנתח ו\או הצוות הרפואי התרשלו בתפקידם.

חוות דעת רשלנות רפואית בכריתת כיס המרה

מדוע מבוצע ניתוח לכריתת כיס המרה

ניתוח לכריתת כיס המרה מבוצע כאשר כיס המרה אינו מסוגל לבצע את תפקידו בעיכול המזון בגוף האדם. כמו כן, הניתוח עשוי להיות רלוונטי כאשר מרה מאבדת איזון ועל כן, אבני מרה נוצרות בתוך כיס המרה.

 

מהם סוגי הניתוחים לכריתת כיס המרה

ברוב המקרים, קיימות 2 שיטות רלוונטיות לטובת ביצוע ניתוח כריתת כיס המרה.

 

השיטה המסורתית

ביצוע של חתך בגוף המנותח כאשר דרך החתך מוצא כיס המרה מן הגוף.

 

זמן התאוששות יחסית ארוך

זמן ההתאוששות לאחר מעבר ניתוח כריתת כיס המרה בשיטה המסורתית ארוך יותר בהשוואה לשיטה הלפרוסקופית ויכול לארוך עד 6 שבועות.

 

השיטה הלפרוסקופית

במסגרת שיטה זו מבוצעים כמה חתכים קטנים ביותר שבעזרת מצלמה וכלים כירורגיים נוספים – מתבצעת כריתת כיס המרה וכן, הוצאה דרך אחד מן החתכים שהתבצעו.

 

השיטה הנפוצה יותר כיום

הלכה למעשה, כיום, השיטה הלפרוסקופית הינה השיטה המובילה והנפוצה יותר לביצוע ניתוח כיס המרה.

 

שיטה פחות פולשנית

כמו כן, השיטה הלפרוסקופית אינה פולשנית כמו השיטה המסורתית ויתרה מכך, מצריכה אף זמן התאוששות קצר יותר. לא זו אף זו, נמצא כי השיטה הלפרוסקופית מקטינה את הכאב בתקופה שלאר הניתוח וכן, את כמות התרופות שהמנותחים צריכים לקחת לאחר ההליך.

 

רשלנות רפואית – השיטה הלפרוסקופית

במסגרת השיטה הלפרוסקופית לכריתת כיס המרה נדרש כי כל חתך ועורק יזוהו באופן ראוי והולם – זאת, על מנת שייחתך אך ורק החלק הנכון והרלוונטי; פן יפגעו איברים הקרובים לכיס המרה אשר פגיעה בהם עשויה לגרום להופעתו של אלח דם חריף.

 

חיתוך של צינור המרה המשותף

טעות דיי נפוצה ואפשרית בניתוח לכריתת כיס המרה הוא חיתוך מוטעה של צינור המרה המשותף – צינור זה אחראי, הלכה למעשה, לרוקן מרה מן הכבד למעי הדק.

 

הסיכון

הסיכון בחיתוך של צינור המרה המשותף הוא דליפה של מרה רעילה לבטן – מצב זה עשוי להוביל לכדי הופעתם של סיבוכים משמעותיים וקשים עבור המטופל. לעתים, עשוי לסבול המטופל לניתוח בו יתוקן צינור המרה וכן, ביצוע של ניקוז המרה שדלפה לבטן.

 

רשלנות רפואית – השיטה הפתוחה

כאמור לעיל, השיטה הלפרוסקופית הינה השיטה העדיפה, הן בזמן ההחלמה והן בתופעות הלוואי הנלוות לה. על כן, לא מעט תביעות רשלנות רפואית בכריתת כיס המרה נובעות מכך שהרופא החליף, במהלך הניתוח, את שיטת הניתוח מן השיטה הלפרוסקופית עליה הוסכם טרם הניתוח אל השיטה הפתוחה אשר השלכותיה קשות יותר עבור המטופל.

 

הסיבוכים בניתוח לכריתת כיס המרה

ישנם מספר תסמינים שעשויים בין היתר להעיד על התרחשות סיבוך לאחר ניתוח כריתת כיס המרה. ביניהם – אדמומיות, חום, צמרמורת, דימום מאתר הניתוח, נפיחות, כאב מאחורי עצם החזה, כאבי בטן, הצהבה של העור, התכווצויות, נפיחות ועוד. הלכה למעשה, תסמינים אלה אינם מעידים במאת האחוזים כי מדובר בסיבוך אפשרי הקשור לניתוח כיס המרה – אך בהינתן הופעת תסמינים אלה לאחר הניתוח, צריך שיעלה אצל הרופא המטפל חשד אותו יש להפריך או לאשש.

 

סיבוכים לאחר הניתוח עשויים להעיד על רשלנות רפואית

הלכה למעשה, הסיבוכים האפשריים שהוצגו במשך מאמר זה אכן מסוגלים להעיד על רשלנות רפואית מצד הרופא המנתח ו\או הצוות הרפואי – יחד עם זאת, חשוב לציין כי אין זו עובדה מוגמרת וכי בהחלט ייתכן כי סיבוכים כאלו ואחרים יופיעו גם כאשר הרופא המנתח והצוות הרפואי פעלו ללא רבב.

 

התרשלות במעקב או אבחון

יחד עם זאת, העובדה שהניתוח עצמו בוצע באופן מקצועי ההולם את הפרקטיקה הרפואית הנוהגת בתחום – אינה פותרת, מטבע הדברים, את הרופא מביצוע מעקב וכן, אבחון מצב של סיבוך כזה או אחר שעשוי להופיע כנסיבה טבעית כתוצאה מניתוח כריתת כיס המרה.

 

חוות דעת רפואית – למה דווקא בפורום רופאים?

כאשר ענייננו בחוות דעת רשלנות רפואית בכלל וחוות דעת רשלנות רפואית בכריתת כיס המרה בפרט – חשוב שלא תתפשרו על פחות מן הטובים ביותר. הלכה למעשה, בפורום רופאים, תמצאו רופאים מומחים מקצועיים, מנוסים ובעלי שם בתחומם – להם, יש ניסיון רב שנים בכתיבתן ועריכתן של חוות דעת רפואיות בתחום הרשלנות הרפואית.

 

מגוון רב של רופאים מומחים

בפורום רופאים תמצאו מגוון עצום של רופאים מומחים מן השורה הראשונה בתחומם – הלכה למעשה, מדובר ביתרון מכריע שכן, תוכלו למצוא, במקום אחד, את כל המידע וחוות הדעת אותן תצטרכו לצורך ניהול המשפט עבור הלקוח שלכם. פורום רופאים מהווה One stop shop בתחום חוות הדעת הרפואית – כך שתוכלו לחסוך זמן ומשאבים רבים ויקרים מפז.

 

התמחות בכתיבת חוות דעת רפואיות

מלבד המקצועיות והניסיון הבלתי מוטלים בספק של רופאינו המומחים בתחום התמחותם הרפואי; רופאינו הינם מומחים עתירי ניסיון בתחום כתיבת חוות דעת רפואיות בתחום הרשלנות הרפואית. הרופאים המועסקים בפורום רופאים יודעים כיצד לכתוב ולערוך את חוות הדעת הרפואית שלהם באופן המיטבי עבור התביעה – כך שתוכל להתייחס לרכיבים מהותיים ומרכזיים בתביעה תוך הקפדה על ניסוח חד וענייני המתאים להופעה בבתי המשפט.

 

רופאים מן השורה הראשונה

הלכה למעשה, רופאינו הינם הרופאים המקצועיים והמנוסים ביותר בתחום התמחותם – יתרה מכך, לרופאינו יש שם מוכר בתחומם. מעלות אלה, מעניקות לחוות דעתם הרפואיות נופח ועוצמה נוספים בבתי המשפט. אלו, עשויים בהחלט לסייע ולשפר את חוזקת התביעה.

 

חוות דעת רשלנות רפואית בכריתת כיס המרה – למה תתייחס

על מנת שחוות הדעת בתחום הרשלנות הרפואית בכריתת כיס המרה תהיה מיטבית – עליה להתייחס לסוגיות מרכזיות וחשובות; ביניהן, מצבו הבריאותי של המטופל וכן, רכיבים חשובים בתביעת הרשלנות הרפואית כגון העובדה שהרופא ו\או הצוות הרפואי אכן התרשלו בתפקידם ועוד.

 

עמידה על גובה הנזק

חוות הדעת הרפואית מטעם פורום רופאים תבקש לעמוד על גובה הנזק שנגרם ללקוח שלכם – עמידה על גובה הנזק הינה, מטבע הדברים, חשובה ביותר, שכן תאפשר בהתאם לכמת את הנזק וכך לעמוד על גובה הפיצוי ההולם המגיע ללקוח שלכם בגין הרשלנות הרפואית והפגיעות המצערות שחווה.

 

עמידה על התרחשותה של התרשלות

רכיב חשוב ביותר עליו יכולה לעמוד חוות הדעת הרפואית הוא התקיימותה של התרשלות. כלומר, העובדה כי הרופא המנתח ו\או הצוות הרפואי נהגו באופן שאינו מקצועי שאינו הולם את הפרקטיקה הרפואית המקובלת בתחום ניתוחי כריתת כיס המרה. רופאינו המומחים, באמצעות הניסיון והידע הרב שרכשו לאורך השנים – יוכלו לסייע בקביעה שאכן הרופא המנתח ו\או הצוות הרפואי עשו מעשה שלא היו צריכים לעשות בנסיבות המקרה או לחלופין, לא עשו מעשה שהיו צריכים לעשות בנסיבות המקרה; על כן, נחשבים כמי שהתרשלו בתפקידם.

 

עמידה על רכיב הקשר הסיבתי

רופאינו, בחוות דעתם הרפואית, יוכלו לעמוד על כך שאכן היה קשר בין חוסר מקצועיותם של הרופא ו\או הצוות הרפואי בניתוח כריתת כיס המרה לבין הנזקים שנגרמו ללקוח שלכם. מטבע הדברים, עמידה על רכיב חשוב ומהותי זה הינה קריטית עבור תביעת הרשלנות הרפואית בכריתת כיס המרה.

 

פנו אלינו

בפורום רופאים תקבלו שירות מקצועי ואדיב מטעם הרופאים המקצועיים והמנוסים ביותר בתחומם – זאת, תוך שמירה על מחירים תחרותיים והוגנים. כאמור לעיל, חוות דעת רפואית טובה במסגרת תביעת רשלנות רפואית עשויה לעשות הבדל עצום בין הצלחת התביעה ובין כישלונה.

לשיתוף לחצו:
תוכן עניינים

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני ואינו מהווה יעוץ משפטי או רפואי