חוות דעת רשלנות רפואית בניתוח לייזר להסרת משקפיים

להאזנה:

 

הגשת חוות דעת רשלנות רפואית בניתוח לייזר להסרת משקפיים, תוכל להכריע בשאלת הרשלנות שנגרמה מצד הכירורג ולהביא לפסיקת פיצויים משמעותיים. במאמר זה נדון בחשיבותה של חוות דעתו של מומחה העיניים ומה עליה לכלול כדי לספק תמיכה מתאימה לטענות התביעה.

 

היקף תביעות הולך וגדל

טכנולוגיית הלייזר המפותחת, מביאה אנשים רבים לכדי ההחלטה להיפטר מהמשקפיים באמצעות ניתוח להסרת משקפיים. מדובר בניתוח פופולרי במיוחד, שעוברים עשרות אלפי אנשים מידי שנה ובמגוון מכונים. מכונים אלו יש לציין, אינם מחייבים ברישיון מיוחד ולכן חלקם מבצעים טיפולים רשלניים הגורמים לנזק ולסבל רב.

בהתאמה, גדל בשנים האחרונות גם היקף התביעות לעניין הרשלנות הרפואית בתחום זה ובפרט הצורך בכתיבת חוות דעת רפואיות מקצועיות ומנומקות שיעידו על הקשר הסיבתי והפגיעה בניזוק.

 

תנאי קביעת הרשלנות והקשר הסיבתי

כדי שניתוח לייזר להסרת משקפיים ייחשב כרשלני, עליו לקיים מספר תנאים מקדימים:

  • גילוי בנוגע לחריגה מחובת הזהירות של הרופא
  • נזק שנובע ישירות מהפרת חובת הזהירות בכל אחד מהשלבים של הניתוח, לרבות קדם-ניתוח ואחריו.
  • הערכת הנזק הרפואי והתפקודי שנגרם לראייה לאחר הניתוח

חוות דעת רשלנות רפואית בניתוח לייזר להסרת משקפיים

עילות התביעה האפשריות בניתוחים אלו דומות לאלו שמתקיימות גם בניתוחים אחרים המבוצעים על ידי כירורגים במישורי התמחות שונים. ראשית, מומחה עיניים שלא בוחן את כשירותו של המנותח לתהליך ייחשב כרשלן ויהיה צורך לערוך חוות דעת רשלנות רפואית בניתוח לייזר להסרת משקפיים שמצביעה על הקשר הסיבתי בין היעדר אבחון ראוי טרם הניתוח לבין הנזקים שנגרמו בפועל.

שנית, הפסיקה והמערכת הרפואית מכירות במספר מקרים שבהם בוצעו ניתוחים להסרת משקפיים בלייזר תוך פגיעה באוטונומיה. מקרים אלו כללו הסתרת פרטים בנוגע לסיכויי ההצלחה או סיכונים אפשריים של הניתוח, כדי להניע את המטופל לעבור אותו בכל מקרה ולצמצם את האפשרות מצידו לוותר על כך. חוות דעת רשלנות רפואית בניתוח העיניים תוכל להצביע על פעולה בלתי סבירה מצד המנתח, שגרמה בפועל לנזקים המפורטים.

שלישית, ייתכן שמהלך הניתוח עצמו היה רשלני. במקרים אלו לא ניתן לספק הערכה מדויקת למהלך הניתוח והפעולות שבוצעו במסגרתו, ללא מומחה עיניים מיומן שיבדוק את המקרה ויאשר האם חלה רשלנות מסוימת במעמד הניתוח או שמא מדובר בסיבוך או סיכון טבעי הכרוך בו. נציין שהסיכונים המרכזיים ביותר בניתוח הלייזר להסרת משקפיים הם יובש בעיניים ואובדן הראייה.

 

חוות דעת רפואית לעניין ההסכמה מדעת

תחום ניתוחי הסרת המשקפיים בלייזר נסוב סביב סיכונים משמעותיים כמו אובדן ראייה ולכן בטפסי ההסכמה מדעת שעליהם חותמים המטופלים מפורטים כל המצבים, ההשלכות הבלתי רצויות ותופעות הלוואי האפשריות שמכסות את הרופא, מה שהופך את איתור עילת התביעה למורכב יותר במקרה של נזק.

בפועל, גם שיחה בעל פה אמורה להתקיים מול המטופל ולא רק חיתום על המסמכים שנובע מפרוצדורה טרום ניתוחית מקובלת בקרב כל היגיון סביר. בהינתן מצב של אי הסכמה מדעת שכרוך לא רק בחיתום, אלא גם בהתוודעות עצמית לסיכונים והאפשרויות, ניתן יהיה לבסס את התיק גם כאשר טפסי ההסכמה מתועדים וחתומים.

הבסיס החשוב ביותר לעניין הפיצויים בתביעות רשלנות רפואית להסרת משקפיים בלייזר הוא אובדן הראייה. פגיעה בראייה לא מהווה רק פגם רפואי, אלא גם פגיעה חמורה ביותר במישור הפיזי, התפקודי, התעסוקתי והחברתי. לפגיעה זו נקשרים שלל נזקים שנובעים ישירות מהנזק שנגרם לראייה. לכן מומחה ברפואת עיניים יוכל להצביע על כל הנזקים הקיימים, להעריך אותם ולספק להם תיאור והסברים ברורים ומפורטים מאוד.

מלבד המרכיבים הפיזיים-מוחשיים שניתן להתייחס אליהם, חוות דעת רשלנות רפואית בניתוח לייזר להסרת משקפיים תוכל להצביע גם על נזקים נפשיים שנגרמו לניזוק. רשלנות שפוגעת בראייה עלולה להביא גם לדיכאון עמוק, פחדים וחרדות חברתיות, קשיים להשתלב מחדש בשוק העבודה ובושה כללית בכל יציאה מהבית. כל אלו עשויים להצריך מהניזוק לעבור טיפולים נפשיים קשים והדבר צריך להשתקלל גם בבחינת סכום הפיצויים שייפסק עבורכם.

 

באילו מקרים תוגש חוות דעת רשלנות רפואית בניתוח לייזר להסרת משקפיים?

חוות דעת רפואית לגבי רשלנות שהתרחשה בניתוח הסרת משקפיים בלייזר תינתן בכל מקרה שבו נגרמו נזקים בעין כתוצאה מהניתוח, בין אם באופן צמית ובין אם זמני בלבד. ניתוחים אלו המבוצעים על ידי שימוש בקרני לייזר, מחויבים להתקיים על ידי מומחה ברפואת עיניים בלבד.

חוות הדעת תבחן את כל הגורמים שהובילו לפגיעה בעין ותקבע האם הנזק התרחש בעקבות אותו הניתוח ומהן השלכותיו. בהתאם לאלו ניתן יהיה לספק את גובה הפיצויים ו/או קצבת הנכות שהתובע ראוי להם.

להלן הסוגיות שאליהן צפויה להתייחס חוות הדעת בתחום האופתלמולוגיה:

תתי תחומים רפואיים מחלות מזכות בפיצוי
אופטומטריה גלאוקומה
אוקולופלסטיקה קטרקט
קרטוקונוס
היפרדות רשתית
ניוון רשתית
חסימת תעלת הדמעות
בצקת בקרנית
סרטן העין
הפרעה בראיית הצבעים
ניוון מקולרי
רטינופתיה סוכרתית
שעורה
הרפס בעפעפיים
צנחת
פטריגיום
ניסטגמוס
אובאיטיס
בלפריטיס
אוטם ראש עצב הראייה
לקות ראייה

 

תביעות רשלנות על רקע תעסוקתי

נהוג להגיש חוות דעת רשלנות רפואית בתחום רפואת העיניים גם כאשר מתבצע שימוש בכלים או חומרים שפגעו בראייה. במקרים אלו, ייתכן שיימצא נזק שנגרם בעקבות הימצאות במקום העבודה ושקדם לניתוח הסרת המשקפיים.

את הטענה ניתן לחשוף ולהוכיח רק באמצעות חוות דעת מתאימה, שתוכל לשפוך אור על הסוגייה ולהביא את התובע למסלול התביעה והפיצויים המתאים ביותר. חוות הדעת אמורה לקשר בין מקום העבודה לבין הפגיעה בעין ולספק את הבסיס לתביעת פיצויים שלא בגין רשלנותו של הרופא בלבד, אלא גם ממקום העבודה ומהמוסד לביטוח הלאומי. אפשרות זו שמורה גם לנפגעי תאונות הדרכים ותאונות העבודה שיוכלו לתבוע בגין נזקי הראייה שנגרמו להם.

 

חוות דעת רפואית לביטוח הלאומי

ככל שהניתוח בלייזר להסרת משקפיים גרם לנזק צמית או זמני, ניתן להשתמש בחוות הדעת הרפואית גם על מנת לפנות למוסד לביטוח הלאומי. חוות הדעת אמורה להיות מקצועית, מפורטת ומנומקת היטב ורצוי שתיכתב על ידי מומחה בכיר בתחום, המנוסה בכתיבת חוות דעת. אנו בחברת פורום רופאים יודעים למצוא עבורכם את המומחה המתאים ביותר למקרה ולספק חוות דעת מתאימה למקרה, נסיבותיו ותוצאותיו.

 

חוות דעת רפואית לחברת הביטוח

כאשר לתובע קיים ביטוח בריאות פרטי והתיק מעלה צורך לפעול גם מול חברת הביטוח במקביל לתביעת הרשלנות, ניתן ליצור חוות דעת רשלנות רפואית בניתוח לייזר להסרת משקפיים שתועיל גם לקבלת התגמולים מהביטוח. חוות דעתו של הרופא המומחה תספק מידע מקיף וממצה ביותר לגבי הנזק, מה שיבוא לטובתו של התובע ויאפשר לו להגדיל את סכום הפיצויים בפועל.

 

איתכם עד להצלחת התיק

חברת פורום רופאים מלווה אתכם במישור הרפואי-מקצועי בכל אספקט של התביעה. תוכלו לפנות אלינו לטובת עריכת חוות דעת רפואית מתאימה למקרה ואנו נדאג לספק לכם את המומחה הטוב והמתאים ביותר למקרה. כל המומחים הרפואיים שלנו הם בעלי שם וניסיון הן בתחומם והן בעריכת חוות דעת לצרכים משפטיים.

אנו מזמינים אתכם לבדוק את החומר הרפואי של לקוחותיכם באופן ראשוני ללא עלות, כדי להבין ולברר את קיום הקשר הסיבתי. בנוסף תוכלו לקבל גם תעודות רפואיות, חוות דעת המותאמות לוועדות הרפואיות ומימון ביניים ללקוחותיכם שאין ברשותכם בשלב הזה אפשרות לממן מכיסם את חוות הדעת. צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.

לשיתוף לחצו:
תוכן עניינים

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני ואינו מהווה יעוץ משפטי או רפואי