ערעור שהתקבל בזכות חוות דעת רפואית

לא לוותר על המגיע לך: איך ערעור יכול להפוך לסיפור הצלחה בזכות חוות דעת רפואית נגדית

השירות בצה"ל גובה לעיתים מחירים כבדים מאוד מהחיילים המעורבים, הן מחיר נפשי והן פיזי.

למרות שרובנו בטוחים שלאחר תום השירות הצבאי, המדינה תעמוד לצד אותם חיילים ששירתו אותה נאמנה במשך כל השנים, המציאות, מכתיבה תסריטים מעט אחרים ברוב המקרים.

במאמר הבא נספר את סיפורו של חייל שהשתחרר לאחר שירות ארוך ומשמעותי בקבע, נדבר על מקרה התביעה והערעור שלו ונסביר, מי הם הגורמים המקצועיים אליהם כדאי לפנות במקרים אלו בכדי שגם סיפור התביעה שלכם, יהפוך לסיפור הצלחה.

התפתחות האירועים שהובילה לתביעה

החייל שבו עוסק המקרה שלנו, שירת בצבא הגנה לישראל בתפקידים שונים, משמעותיים וחשובים. לאחר תום השירות הסדיר שלו, הוא חתם קבע ושירת כ-20 שנים נוספות בתפקידי מפתח.

במהלך שירותו הצבאי, אותו חייל עבר לא מעט אירועים והתרחשויות ביטחוניות, אשר גרמו ללחץ רב ולדחק נפשי משמעותי עבורו.

אותם אירועים כללו בין היתר מעורבות ישירה בפיגועים, מראות קשים הכוללים ירי, מחבלים, גופות ופצועים וכן השתלשלות אירועים שונים שהחמירו אף יותר את הלחץ והמצב הנפשי של אותו חייל.

אותו דחק נפשי עצום, הוביל לבסוף לכאבים נוראיים, לקשקשת בראש ולגירודים בראש, בכף הרגל ובאיבר המין, בזמן שעדיין שירת כחייל בצה"ל.

החייל שסבל כבר אז, ניגש לטיפול רפואי בעקבות הכאבים והגירודים הבלתי נסבלים ובאותו הטיפול, התגלה שמקור הסבל והנגעים בעור הינו מחלת הפסוריאזיס.

הפסוריאזיס, הינה מחלת עור דלקתית כרונית, שעלולה להופיע במקומות שונים בעור.

מחלה זו, אשר משבשבת את חיי היום-יום, מביאה למראה חיצוני שונה ולכאבים פיזיים בדרגות שונות, יכולה להיגרם מסיבות מגוונות. אחת הסיבות להופעת הפסוריאזיס הינה תולדה של מצב נפשי כמו לחץ, סטרס ודחק נפשי משמעותי.

 

התביעה, הדחייה והערעור

בעת שירותו בצה"ל וכן לאחר שחרורו, טרם קישר החייל בין הלחץ הנפשי הרב בו היה שרוי, לבין התפרצותה של מחלת הפסוריאזיס. כך גם בתצהיר הראשון שמסר למשרד הביטחון בתיאור מקור הפגיעה וכן בבדיקה הרפואית הנלווית, החייל לא נשאל על גורם המחלה ולא נקשר הקשר בין הסיבה, לתוצאה.

זמן מה לאחר מכן, כאשר הבין החייל את הקשר הברור בין המחלה ממנה הוא סובל לבין הלחץ הנפשי משירותו הצבאי, הוא פנה להגשת תביעה בנושא לשם הכרתו כנכה צה"ל.

עם זאת, תביעתו נדחתה על הסף בטענה שלא הוכח קשר סיבתי בין תנאי השירות הצבאי לבין מחלת הפסוריאזיס.

אותו חייל לא ויתר והמשיך הלאה לערעור על מנת להוכיח את הקשר ולזכות בצדק עבורו.

לאותו ערעור, הוא נערך כבר אחרת ופנה לגורמים מקצועיים ולעזרה מקצועית. החייל פנה לחברת "פורום רופאים", שם קיבל ייעוץ מקצועי שכלל בין היתר חוות דעת רפואית נגדית. בזכות אותה חוות דעת ובזכות העזרה המקצועית של עורך דין מנוסה מהתחום, הערעור התקבל ואותו חייל קיבל לבסוף את ההכרה כנכה צה"ל, לה היה זכאי וראוי כל כך.

 

הדרך בה חוות הדעת של ד"ר גיא שלום שינתה את פסק הדין בתביעה

חוות הדעת של ד"ר גיא שלום מחברת פורום רופאים, הייתה הסיבה העיקרית שעזרה לאותו החייל לזכות בערעור. הצבעתו הממוקדת של ד"ר גיא שלום, על הקשר הברור שבין הדחק הנפשי בזמן שירותו הצבאי לבין מחלת הפסוריאזיס שהתפרצה, הבהירה לבית המשפט כי אכן קיים קשר סיבתי ברור.

ד"ר גיא שלום, הינו מומחה לרפואת עור ולטיפולי אסתטיקה רפואית. ד"ר שלום בין תפקידיו הרבים ובין חברויותיו באיגודי הרפואה השונים, הינו גם חלק מהמומחים של חברת "פורום רופאים".

 

הכירו את פורום רופאים חוות דעת רפואיות שמנצחות תיקים

במידה ונתקלתם בחומה הבצורה של בתי המשפט ופסקי הדין בתביעה שלכם, פנייה לחברת "פורום רופאים" יכולה לשנות את התמונה גם עבורכם ולהוות את ההבדל, שבין ניצחון לכישלון בבית המשפט.

 

מטרתה העיקרית של החברה, אשר מובילה בתחום כתיבת חוות הדעת הרפואיות לצרכים משפטיים בכל תחומי הרפואה והמשפט האזרחי והפלילי, הינה לסייע לעורכי הדין בהתנהלות הרפואית בתיק.

המומחים של פורום רופאים, יוכלו לחסוך את הטרחה מעורכי הדין, ולהציג פתרונות רפואיים-משפטיים מקצועיים ואיכותיים, שיעלו את סיכויי ההצלחה בכל תביעה בצורה ניכרת ומשמעותית.

 

לקבלת חוות דעת לחצו כאן

לשיתוף לחצו:
תוכן עניינים

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני ואינו מהווה יעוץ משפטי או רפואי