דף הנחיות לנבדק

נבדק/ת יקר/ה,

נקבע לך תור לבדיקת רופא מומחה. ברצוננו להדריך אותך לפני ביצוע הבדיקה על מנת שתוכל להפיק את המקסימום ממנה לתועלתך ולטובת עורך הדין המטפל בך.

אנא קרא בעיון את דף ההסבר. דף ההסבר כתוב מטעמי נוחות בלשון זכר, אך מיועד לנשים וגברים.

מהי מטרת הבדיקה:

  • מטרת הבדיקה לאפשר למומחה, העתיד לכתוב חוות דעת רפואית בעניינך, להתאים בין הכתוב בחומר הרפואי לבין התלונות שלך. ובנוסף לבחון את מצבך הרפואי על מנת שיוכל להתאים למצבך הרפואי את אחוזי הנכות להם אתה זכאי.
  • יובהר, כי הבדיקה לא נועדה לקיים דיון עם המומחה על המקרה, אלא לאפשר למומחה להתרשם מהבעיה הרפואית ממנה אתה סובל ולהתאים בין הממצאים האובייקטיבים שבחומר הרפואי ל"סיפור" שלך. למען הסר ספק, המומחה לא בודק אותך על מנת לטפל בך או על מנת לתת לך ייעוץ רפואי.
  • לאחר הבדיקה, במידת הצורך המומחה ישוחח עם עורך הדין שלך ורק לאחר מכן יקבל החלטות האם יש מקום לכתוב את חוות דעתו המקצועית.

דגשים חשובים לבדיקה:

  • במהלך הבדיקה המומחה ישאל אותך שאלות לגבי המקרה ואודות הבעיות מהם אתה סובל. מטרת השאלות היא בין היתר להבין בצורה הטובה ביותר את תלונותיך ומה הגורם להן. יש לספק לרופא את מירב הפרטים כפי שאתה רואה וזוכר אותם.
  • יתכן ובמהלך הבדיקה תשאל ע"י המומחה שאלות אישיות אשר עלולות להישמע כאילו אינו מאמין לסיפור אותו אתה מספר, אך חשוב לזכור כי מטרת שאלות אלו נועדה לאמת את פרטי הסיפור שלך עם החומר הרפואי ולהתכונן בצורה הטובה ביותר לסוגיות שעלולות לעלות על ידי הצד הנתבע.
  • במידה ויש בידך חומר רפואי עדכני, אנא זכור להביא אותו לבדיקה.
  • חשוב להדגיש, כי המומחה לא תמיד נחמד ולא תמיד סימפטי, אבל אנחנו דואגים לספק לך מומחה מקצועי ומיומן בכתיבת חוות דעת רפואיות אשר ישרת את האינטרסים שלך בצורה איכותית ולא מתפשרת, במטרה לענות על הסוגיות הרפואיות והמשפטיות שעל הפרק.

שאלות נפוצות:

שאלה: כמה זמן עתידה להיערך הבדיקה?

תשובה: הבדיקה יכולה להיערך בין 5-15 דקות בהתאם למורכבות המקרה (במידה והינך חושב שיש פרטים שלא מסרת לרופא יש להכין מכתב מסודר ולהעבירו לפורום רופאים, במייל – [email protected])

שאלה:  האם בסוף הפגישה אקבל מהמומחה הערכה כתובה?

תשובה: בסוף הפגישה לא תקבל מסמך כתוב. המומחה יעביר את המסמך הכתוב לעורך הדין שלך דרך פורום רופאים.

שאלה: האם בסוף הבדיקה ייאמר לי ע"י המומחה האם קיימת רשלנות?

תשובה: השאלה האם קיימת רשלנות היא סוגיה רפואית משפטית משולבת, אשר תידון בין עורך הדין לרופא. על כן, לא תוכל לקבל תשובה שכזו בסוף הבדיקה.

זכור: המומחה הוא מטעמך וכל מטרתו לעזור לך למקסם את הפיצוי שתקבל.

בברכת רפואה שלמה
עו"ד עמוס והבה
מנכ"ל פורום רופאים