תביעות ביטוח

לרוב האנשים במאה ה-21 יש ביטוח הרשום על שמם אשר, בעת אסון, עתיד לתת להם פיצוי כספי שיסייע להם להתמודד עם האירוע שקרה להם, ולעיתים אף להגיש תביעות ביטוח שונות. עם זאת, כידוע, בעת התרחשות אסון, לא בטוח שחברת הביטוח תעוט על הלקוח שלה על מנת להושיט לו את כספו, אלא ברוב המקרים, יצטרך הלקוח לעבור מסכות בירוקרטיות רבות.

אם הלקוח שלכם חווה פגיעה שבעקבותיה נצרכת תביעת ביטוח, מומלץ שתקראו את זה.

 

חוות דעת רפואית לביטוח

אצלנו, בפורום רופאים, תוכלו לקבל חוות דעת רפואית מקיפה, מטעם מיטב הרופאים אשר תהווה אסמכתא לטיעוניו של הלקוח שלכם.

למעשה, חוות הדעת הרפואית מטעמנו, תסייע לכם להוכיח את הבעיה הרפואית הקיימת הלקוח שלכם, מתי נגרמה, מהי הנפקות בפועל של הבעיה הרפואית ממנה סובל הלקוח וכמובן, מהי מידת הנזק שלגביו עליו לקבל תקבולי ביטוח אשר יעזרו לו לשקם את חייו.

 

חוות דעת מומחה לביטוח

כידוע, וכפי שנאמר לעיל, כאשר ענייננו הוא בהגשת תביעה בתחום הרפואי כנגד חברת הביטוח, יש להציג חוות דעת רפואית.

יחד עם זאת, כדי שחוות הדעת הרפואית תהיה המהימנה והרלוונטית ביותר, עליה להיות חוות דעת של מומחה.

הרופא המומחה שיבחר, הלכה למעשה, למתן חוות הדעת, הינו מומחה לתחום הבעיה הרפואית, הפציעה,  או הנזק שהתרחש.

 

מתי חברת ביטוח תדחה את תביעת הלקוח

חברת הביטוח נוטה לדחות את תביעת הלקוח אשר דורש ממנה פיצויים בשל נזק שנגרם לו בעיקר בשל הסיבות להלן:

 

אי גילוי

מדובר באחת הטענות השכיחות ביותר לדחיית תביעתו של המבוטח, במסגרתה טוענת חברת הביטוח כי המבוטח שטוען כעת לפיצוי עקב בעיה רפואית, לא גילה לחברת הביטוח, בעת יצירת הפוליסה או חידושה, על בעיה רפואית שקיימת אצלו; על כן, דוחה חברת הביטוח את תביעת המבוטח.

 

החרגה חיתומית

מדובר במקרים בהם חברת הביטוח טוענת כי המקרה הרפואי שבא לפתחם אשר בגינו מבקש המבוטח את תקבולי הביטוח, אינה מכוסה בפוליסה.

מדובר בעיקר במקרים בהם מדובר בבעיה רפואית שהייתה קיימת במבוטח טרם הצטרף לחברת הביטוח. משום שההחרגות האלה כפופות לפרשנות רבה, מומלץ מאוד להצטייד בחוות דעת מקצועית של רופא מומחה.

 

תנאי הזכאות

טענה פשוטה של הביטוח אשר במסגרתה תטען חברת הביטוח כי המבוטח אינו עומד בקריטריונים של הביטוח לקבלת התקבול.

 

הגשת תביעה לביטוח לאומי

בעת הגשת תביעה לביטוח לאומי שמטרתה לקבל קצבה או תקבול, יצטרך הלקוח שלכם להצטייד בחוות דעת רפואית אשר תשמש כמצע העובדתי לטענותיו הרפואיות.

בהיעדר חוות דעת רפואית מטעם הלקוח אשר טוען למחלה, נזק, פגיעה רפואית בו, יפחת הסיכוי שלו לקבל מענה מן הביטוח הלאומי בדמות תקבול.

 

תאונת עבודה

חוות דעת רפואית עשויה לסייע ללקוח כאשר עניינו הוא בקבלת תקבולי ופיצויי ביטוח עקב תאונת עבודה שקרתה לו.

חוות הדעת הרפואית, הלכה למעשה, תאמת את הפגיעה כדי לבסס את התביעה למוסד הביטוח הלאומי.

 

נכות כללית

מקרי נכות כללית הם כל אותם מקרים בהם נפגע אדם שלא כתוצאה מתאונת עבודה או לחלופין, תאונת דרכים.

תחת מקרי נכות כללית, עשויים להיכנס גם מקרים של מחלה שמונעים מן הלקוח לעבוד כבעבר. בעת תביעה שכזו כנגד המוסד לביטוח לאומי, מומלץ להצטייד בחוות דעת רפואית מקצועית אשר תבסס את הפגיעה.

 

מדוע כדאי לקבל חוות דעת רפואית במסגרת תביעה לביטוח לאומי

כידוע, כדי שהביטוח הלאומי יכיר בנכות ובפגיעה של המבקש כדי שיוכל בעתיד לקבל קצבות נכות כללית או קצבאות נוספות, יבקש המוסד לביטוח לאומי לערוך ועדה רפואית אשר במסגרתה, ייקבע מהו מצבו הרפואי של הלקוח שלכם – בהתאם, תיקבע מידת זכאותו לתקבולים המבוקשים.

חוות דעת רפואית מקצועית מטעם פורום רופאים תספק לוועדה הבוחנת מטעם הביטוח הלאומי חוות דעת נוספת שהם חייבים, לכל הפחות, להתייחס אליה. כתוצאה מכך, חוות דעת שכזו עשויה להטות את הכסף בין כישלון והצלחת תביעת הביטוח.

 

תביעות ביטוח לאומי על ירידת שמיעה

מחלת אובדן השמיעה אינה מחלה נדירה אשר כשמה כן היא, גורמת לפגיעה בשמיעה של אדם.

בדרך כלל, סובלים ממחלה זו עובדי מפעלים או כל מקום עבודה אחר שהיו חשופים לרעש חזק ביותר של מעל ל85 דציבלים בהיעדר אמצעי הגנה הולמים.

 

קביעת אובדן השמיעה במוסד לביטוח לאומי

כאשר יתבע הלקוח שלכם, בביטוח הלאומי, תביעה בגין ירידה בשמיעה, הוא יידרש לביצוע בדיקות אשר יבססו את מידת פגיעתו, ככל שיש כזו.

אחוזי הנכות ייקבעו לפי מידת איבוד השמיעה. בפועל, גובה אחוז הנכות שייפסק לטובת הלקוח התובע ייקבע לפי כמות הדציבלים אשר שומע הלקוח בכל אחת מאוזניו בנפרד.

למעשה, אחוז הנכות הגבוה ביותר שיפסוק המוסד לביטוח הלאומי ללקוח הסובל מאובדן שמיעה, יהיה עבור מי שאינו מסוגל לשמוע רעשים מתחת לעוצמה של 80 דציבל בשתי אוזניו.

 

תביעת סיעוד

המצב כיום באשר לתביעות סיעוד הוא לא פחות מעגום, מבוטחים אשר להם ביטוח סיעוד בחברות ביטוח שונות אשר שילמו, במשך שנים רבות, פרמיות לחברות הביטוח שלהן; עומדים, בעת שהם זקוקים לפיצויי הביטוח, בפני שוקת שבורה. בפועל אחת מכל 3 תביעות סיעוד עתידה להידחות על ידי חברת הביטוח.

חוות דעת רפואית ומקצועית עשויה, לפחות בפן המקצועי הרפואי,  לספק ללקוח שלכם תביעת סיעוד חזקה יותר אשר סיכויה להתקבל גבוהים בהשוואה למצב בו נעדר המבוטח חוות דעת שכזו.

 

תביעת אובדן כושר עבודה

תביעת אובדן כושר עבודה תתמקד בשני מישורים עיקריים בהם נעסוק במאמר זה – תביעת אובדן כושר עבודה מול חברת הביטוח ותביעת אובדן כושר עבודה מול המוסד לביטוח לאומי.

 

תביעת אובדן כושר עבודה פוליסת ביטוח

אם יכולת הלקוח שלכם נפגעה באופן מלא ואף חלקי ויש להם פוליסת ביטוח, הם זכאים לקבלת פיצוי מחברת הביטוח בגין השכר אותו הם היו עתידים לקבל אלמלא התרחשות הפגיעה.

יחד עם זאת, מומלץ מאוד כי הלקוח יצרף לתביעתו כנגד חברת הביטוח בה הוא מבוטח חוות דעת רפואית המאמתת את מידת הפגיעה בו.

 

תביעת אובדן כושר עבודה ביטוח לאומי

בפועל, אין זה פשוט להעריך מהי מידת אובדן כושר העבודה; על כן, מומלץ לפנות לרופא מקצועי אשר יוכל לספק ללקוח שלכם חוות דעת רפואית שתאמת את מידת אובדן כושר העבדוה שלו.

מסקנותיו של הרופא אשר נתן ללקוח את חוות הדעת הפראית יקבלו מעמד בקרב הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי, אליה הם חייבים, לכל הפחות, להתייחס.

כאמור לעיל, לחוות דעת רפואית שכזו מטעם הלקוח עשויה להיות השפעה מכרעת על סיכויי התביעה שלו לצלוח ובהתאם לקבל את התקבולים המתאימים.

 

תביעות נגד חברות ביטוח רכב

בעת התרחשותה של תאונת דרכים, ניתן לתבוע את חברת הביטוח של הרכב בגין נזקי גוף שנגרמו לנפגע. למעשה, אם הנפגע שהה ברכבו בעת הפגיעה, הוא יוכל להגיש תביעה כנגד חברת ביטוח הרכב שלו.

עם זאת, ככל והיה הולך רגל באירוע תאונת הדרכים, עליו להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח אשר מבטחת את הרכב הפוגע. ככל שהרכב הפוגע אינו מבוטח, ניתן להגיש תביעה לקרנית שהיא הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים.

 

חוות דעת רפואית עבור תביעות ביטוח רכב

הצטיידות בחוות דעת רפואית אשר תסייע בסיפוק המצע העובדתי באשר למידת הפגיעה שנגרמה למבוטח תהווה אבן יסוד בתביעתו ותסייע לו להסתמך על תוצאותיה, בכך להגדיל את סיכוייו לקבל את אשר מגיע לו מחברת הביטוח ולנסות לשקם את הפגיעה שחווה.

 

חוות דעת רפואית עבור הוכחת נזקים רפואיים

חוות דעת רפואית הינה אבן יסוד קריטית בהוכחת נזקים רפואיים ללקוחותיכם, בהיעדר חוות דעת שכזו סיכויי התביעה עשויים לפחות משמעותית, אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר ופנו אלינו לקבל חוות דעת רפואית מקצועית מטעם רופאים מנוסים ובעלי שם בתחום הרפואה.

לשיתוף לחצו:
תוכן עניינים

המידע לעיל מהווה מידע ראשוני ואינו מהווה יעוץ משפטי או רפואי